حقایق تلخ 

طبق تحقیقی که در سال 2004 توسط مجله علمی دانشگاه اقتصاد پنسیلوانیا بر روی تغییرات قیمتی تمام بورس ها( کالا ، سهام ، اوراق قرضه ، تبادلات ارز ) انجام شده نشان داده شده که در میان انواع بورس ها، بازار تبادلات ارزی دارای مشوش ترین و فرار ترین قیمتها می باشد. 

نکته تکمیلی : اکنون در سال 2018 که قرار داریم بازارهای ارزهای دیجیتال به وجود آمده که فراریت و نوسان این بازار حتی از نوسانی ترین بازارهای که تاکنون مشاهده کرده اید بیشتر میباشد و در طول روز بیش از چند درصد جابه جایی را تجربه میکنند .

در تحقیقی مشابه (منبع تحقیق ذکر نشده بود) معاملگری در بازارهای ارزی جزء 5 شغل اولیه فهرست مشاغل سخت و مشکل در جهان آورده شده بود. 

نمونه های این نوع تحقیقات پیرامون بازار تبادلات ارزی بسیار زیاد هست اما آیا واقعا کاری که تنها با زحمت یک فشار انگشت (کلیک) قابلیت تصمیم گیری دارد باید این چنین مشکل باشد؟ 

  • بازاری که ارزهای اصلی آن به طور متوسط 17000 بار در طول شبانه روز بازی می کنند و میانگین حرکتی هر روزش حدود 100 پوینت (یا به صورت کلی یک درصد ) هست، چرا باید این همه سخت باشه؟
  • مگر این بازار تنها دو جهت ندارد؟
  • آیا نمی توان روشی یافت که بتواند تنها 10 پوینت با اطمینان بدهد؟ 

ابتدا بینیم اگر در هر معامله می شد قبل از سر رسید ضرر، تنها 10 پوینت سود گرفت با قدرت لوریجی که بروکرها می دهند ببینیم برای یک حساب 500 دلاری بعد از 70 معامله چه اتفاقی می افتاد و سپس به سوال های قبلی خود بازگردیم. 

این اتفاق رو برای یک حساب 500 دلاری واسه خودتون تشریح کنید ببینید چه اتفاقی میافته ! مبنا را بر حداقل ها بزارید ، و سرمایه درگیر را 80% در نظر بگیرید که قابلیت استاب لاس 25 پوینتی را داشته باشد. وقتی محاسبه می کنید می بینید چه سود رویایی داراست، درسته ؟ 

پس چرا با وجود تمام این حداقل ها باز %95 افراد در بازارهای مالی همچون تبادلات ارزی ضرر می کنند!؟ 

جواب این سوال در مبانی حرکتی و جنگ منافع بزرگان بازار قابل تعریف می باشد، در عین حال که در مواقع بحرانی این سوداگران بزرگ جلوی حرکات بازیگران کوچک را می گیرند و با آشوب در بازار اجازه بیش از حد بزرگ شدن این بازیگران کوچک را نمی دهند 

در جنگ منافع درونی، بزرگان بازار از قابلیت تعریف قیمت بر مبنای گذشته به قابلیت تعریفی جدید مبنی بر پیشبینی قیمت برای آینده را سرلوحه تصمیم های خود قرار می دهند به همین علت می باشد که هیچ روشی تضمینی با قابلیت معنی گرفتن از گذشته تکنیکال برای پیشبینی آینده وجود ندارد ( به همین علت ما همیشه در تحلیل هایمان می گویم با احتمال بالا این سناریو رخ خواهد داد و هیچگاه از لفظ صدرصد  استفاده نمی کنیم) و تنها راه سود گرفتن از این بازار آشفته همسو شدن با بازار(قدرتمندان بازار) هست و داشتن تحلیل مشابه آنها به معنی گرفتن سود از بازار می باشد.

با تشکر – خلیل رحمانی

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)