نتیجه مناسب زمانی حاصل می شود که ترکیبی از تمرین و تجربه را در کنار قواعد ساده تکنیکی بکار بگیریم. تحلیل تکنیکی به طور کلی بر روی پیش بینی روندها و تعیین موقعیت فعلی قیمت در مقایسه با گذشته تمرکز دارد با این حال هدف اصلی بالا بردن شانس و احتمال برد در انجام معاملات است.

 

دوره های کاری

دوره های میان مدت اطلاعات با ارزش تری را نسبت به تغییرات میان روزی در اختیار ما قرار می دهند. پیش از خرید هر دارایی به دقت آن را بررسی کنید و نتایج آن را بر روی کاغذ یادداشت کنید که مهمترین آنها شامل جدول میانگین متحرک، سطوح روند کاهشی یا افزایشی هستند.

 

دیسیپلین

یکی از روش ها این است که جدولی از دو بخش یکی شامل اطلاعات و دیگری شامل نتایج تهیه کنید. هر داده و اطلاعاتی را که از نمودار می بینید یادداشت کنید و بعد پیامد و نتیجه آن را برای هر کدام جداگانه بنویسید.

 

سوالات اساسی قبل معامله گری

در گام بعدی به جمع بندی شامل پاسخ کلیه سوالات کلیدی برسید ( به مقاله مصالح لازم جهت معامله گری در بخش آرشیو مراجعه کنید ) و در پایان خلاصه ای شامل تحلیل ریسک و بازده، جدول میانگین متحرک و سطوح روند برای پیگیری تغییرات خلاف برآوردها تهیه کنید.

 

حسابرسی حساب

هر زمان صاحب سهام ، ارز یا هر دارایی شدید با در اختیار داشتن اطلاعات تغییر روند تنها بر اساس یافته های تحلیلی قبلی به قضاوت بپردازید . پایان ماه، فصل یا سال ممکن است زمانی مناسبی باشد که وضعیت سبد را بر اساس بازدهی و تحلیل تکنیکی بازبینی کنید.

 

نکته پایانی

معمولاً بررسی های لحظه ای و کوتاه مدت سودمند نیستند و دقت کنید که هیجانات موجود بر روی تحلیل شما موثر نباشد، مثلاً اطلاعات اقتصادی، نسبت های مالی، ارقام داده های درآمدی شرکت ها و شنیده ها را روی نمودار وارد نکنید اما به طور جداگانه آنها را می توانید مد نظر قرار دهید.

آخرین نکته آن است که اصل ساده تکنیکی کلیدی برای یافتن انتظارات نهفته در بازار هستند، نمودارها اطلاعات با ارزشی را در اختیار ما قرار می دهند که روش تحلیل تکنیکی نوین کمک می کند که آنها را به دقت استخراج کنید.

 

با تشکر – خلیل رحمانی

5/5 - (16 امتیاز)
5/5 - (16 امتیاز)