تحلیل نسبت سکه به شاخص بورس تهران – میان مدت

چارت نسبت شاخص سکه به شاخص بورس به ما این موضوع را نمایان می کند که سرمایه گذاری در بورس مناسب تر است یا سکه و طلا. هرگاه این چارت صعودی باشد به این دلیل که سکه در صورت این نسبت قرار دارد یعنی سکه می تواند بهتر از شاخص بورس باشد.

این چارت در گذشته بارها تحلیل شده و تحلیل پذیری آن محرز گردیده است

تحلیل امروز

همانطور که در چارت مشخص است یک الگوی تکراری از سال های 90 تا 92 مجدد در حال وقوع است. به این معنی که پیش بینی میشود از بهمن ماه تا تابستات 98 سکه به مراتب از شاخص بورس بهتر است. بهتر به این معنی که اگر هر دو رشد کنند سکه بیشتر رشد می کند و اگر سقوط کنند سکه ضرر کمتری خواهد داشت. 

سکه همینک حدود 203 برابر شاخص کل است بنظر این نسبت نهایت تا 200 الی 202 بتواند کاهش یابد اما حدود تابستان این نسبت به مراتب بالاتر از این اعداد خواهد بود. این قابلیت وجود دارد که نسبت سکه به شاخص کل به دوبرابر عدد امروز افزایش یابد.

نکته کلیدی

با فرض اینکه نسبت سکه به شاخص کل از حدود 200 به 400 افزایش یابد و با توجه به تحلیل سکه که قیمت در حالت خوشبینانه دوبرابر قیمت امروز خواهد بود لذا اگر تحلیل فوق درست باشد طی چند ماه آینده نمی تواند رشد خاصی برای شاخص بورس در نظر گرفت که این موضوع خود جای بررسی و بحث دارد و در تحلیلی جداگانه خدمت دوستان ارائه خواهد شد.

کلمات مرتبط: سکه، سکه ثامن، سکه پارسیان، سکه امامی، سکه طلا، سکه یک گرمی، سکه سرمایه، سکه امامی چیست، سکه پهلوی، سکه یاران، سکه طلا، سکه طلای قدیمی در جدول، سکه طلا پهلوی، سکه طلا به انگلیسی، سکه طلا چند گرم است، سکه طلا طرح جدید، سکه طلای قدیمی، سکه طلا در خواب، سکه طلا قدیمی، شاخص بورس، تحلیل سکه، تحلیل سکه نقدی، تحلیل سکه و طلا، تحلیل سکه آتی، تحلیل سکه امامی،تحلیل سکه و دلار، تحلیل سکه و ارز، تحلیل سکه امروز، تحلیل سکه 97، تحلیل سکه به شاخص بورس

5/5 - (6 امتیاز)
5/5 - (6 امتیاز)