ردیابی stop order

راه دیگری که شما باید با استفاده از آن به صلاح خود عمل کنید ردیابی stop order هایتان برای تثبیت سود بدست امده در معامله می باشد .

راههای بسیاری وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید در هنگام حرکت بازار در جهت مورد علاقه تان stop order ها را ردیابی کنید . ولی ما همه موارد را بررسی نمی کنیم . مهمترین چیزی که شما باید درک کنید علت اهمیت ردیابی stop order ها است.

هنگامی که از سود شما در معاملات کاسته می شود نیاز خواهید داشت که stop order هایتان را در ابتدا برای این که در معامله سر به سر شوید تنظیم کنید و سپس امیدوارانه برای کسب یک حداقل سود در معامله تلاش کنید.

این وظیفه بسیار مهمی است ، بدون انجام دادن این کار (بدون توجه به نوع معامله ) موفق نخواهید بود .

به محض این که من متوجه کاهش در سود یک معامله می شوم  stop order ام را برای سر به سر شدن تنظیم می کنم. به بیان دیگر اگر در یك معامله در بازار S&P چند صد دلاری سود کرده باشم در این موقعیت stop order ام را با قیمت خریدم ( به منظور سر به سر شدن ) تنظیم می کنم. بنابراین اگر بازار برگردد و سود من را از بین ببرد من زیان نخواهم کرد. ولی اگر من stop order خود را برای سر به سر شدن تنظیم نکرده بودم بازار نه تنها سود کوچک من را از بین برده بود بلکه می توانست نتیجه معامله من را مبدل به یک معامله زیان ده کند.

یکی از چیزهایی که به سختی می توان از لحاظ احساسی با آن کنار آمد کم شدن سود و نهایتاً زیان کردن در معامله است این مسئله می تواند برای یک معامله گر حرفه ای بسیار نا امید کننده باشد و می تواند موجب شود که شدیداً درگیر احساسات شده و تصمیماتی نابخردانه بگیرد.

به همین علت است که من فکر می کنم که اجتناب از قرار گرفتن در چنین موقعیت هایی در درجه اول اولویت قرار دارد. اگر هنگامی که دچار نقصان در سود می شوید بتوانید به طور منطقی به ردیابی stop order هایتان بپردازید نتایج بهتری بدست خواهید اورد و از تبدیل شدن یک معامله سود آور به یک معامله زیان ده جلوگیری خواهید کرد. که این مسئله مهمترین دلیل عدم موفقیت معامله گران است.

هر گاه که من با افراد در مورد اهمیت تنظیم مقدار stop order با قیمت خرید ( برای سر به سر شدن ) صحبت می کنم بعضی افراد به من می گویند : اگر به stop order شان کاری نداشتند می توانستند در بازار باقی بمانند و بازار در جهت سود آنها حرکت می کرد. اساساً انها این مسئله را بیان می کنند که با تنظیم stop order با قیمت خرید آنها از بازار خارج شده اند ولی اگر stop order خود را در حالت اولیه رها کرده بودند سود می کردند.

می دانید من به آنها چه جوابی داده ام ؟ خوب که چی !!! این مسئله گاهی اتفاق می افتد ولی در بیشتر اوقات باعث می شود که از ضرر کردن شما جلوگیری کند و این راهی است که شما از خود به وسیله آن محافظت می کنید . در این تجارت محافظت از خود و به صلاح خود عمل کردن بسیار مهمتر از استفاده از شانس در معامله است.

در این تجارت محافظت از خود و به صلاح خود عمل کردن بسیار مهمتر از استفاده از شانس در معامله است.

و به خاطر داشته باشید که چنین عقیده ای وقتی درست است که بازار به حرکت در جهت شما ادامه می دهد. شما باید همچنان که بازار در جهت شما حرکت می کند به ردیابی stop order هایتان ادامه دهید. ( مرتباً آنها را اصلاح کنید ) دوباره می گویم که افراد می ترسند که پس از خروج آنها از بازار شاهد رشد آن باشند این مسئله گاهی اتفاق می افتد ولی مهمترین مسئله این است که شما از خود در مقابل زیان محافظت کرده باشید. باید بر روی این مسئله که خود را به دور از دردسر نگه دارید تمرکز کنید ( یعنی از ضرر اجتناب کنید). اگر خود را دور از معاملات زیان ده نگاه دارید معاملات سود آور پدیدار خواهند شد.

با تشکر – خلیل رحمانی