Oil Analysis

Update: 10 July 2018

Key Support: 70.71, 66.98

Key Resistance: 78.03, 74.26

در هفته گذشته معامله گران بعد از مشاهده رشد قیمت نفت در دو هفته اخیر ، اقدام به حفظ سود ( آفست Offset ) کردند و باعث شد که نمودار قیمتی نفت شکل تصحیحی به خود بگیرد. دلیل رشد قیمت نفت در دو هفته گذشته مربوط به اختلالات در عرضه نفت در کشورهای تولید کننده نفت همچون لیبی ، ونزولا ، کانادا و اخبارهای تحریم نفتی مربوط به ایران می باشد و به نظر می رسد که بازار اخبار مربوط به افزایش سطح تولید یک میلیون بشکه ای اوپک و روس ها را هضم نموده است.

اکنون دیدگاه ها به سمت تنش های تجاری مابین ایالات متحده آمریکا و چین هست چرا که کشور خلق چین تهدید نموده که بر واردات نفت خام آمریکا تعرفه های 25 درصدی خواهد بست که زمان این اقدام هنوز مشخص نیست . دقت داشته باشید که روزانه چهارصد هزار بشکه نفت از ایالات متحده به چین صادرات می شود که دارای ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار در ماه هست. در صورت چنین اقدامی باعث می شود که چین به دنبال جایگزین های برای تامین نفت خود از کشورهای آسیایی ( خاورمیانه که از این کلمه نبایست استفاده کرد و خیلی بدم میاد) و آفریقای غربی باشد.ایالات متحده آمریکا نیز اعلان نموده که تحریم های بسته شده برای ایران تا انتهای ماه آبان ماه سطح تولید نفت آن را تا 1.7 الی دو میلیون بشکه کاهش دهد و راه های دور زدن را کامل بلوکه نماید که این یک فاجعه می باشد برای اقتصاد کشورمان و همچنین برای قیمت نفت در صورت جایگزین نشدن توسط کشورهای امارات ، عربستان و روسیه خائن و مکار هست.

از نظر تکنیکی در نمودار مشاهده میکنید که ما در یک روند صعودی هستیم که در حال حاضر بازار وارد یک فاز اصلاحی شده است که احتمالاً این روند اصلاحی به پایان خود رسیده است و بازار آماده ادامه روند صعودی خود می باشد که دوستان عزیز می توانند در نقاط مناسب به دنبال موقعیت های خرید در این دارایی باشند.