www.fxcma.com , Oil Analysis
www.fxcma.com , Oil Analysis

Oil Analysis

Update: 10 July 2018

Key Support: 70.71, 66.98

Key Resistance: 78.03, 74.26

در هفته گذشته معامله گران بعد از مشاهده رشد قیمت نفت در دو هفته اخیر ، اقدام به حفظ سود ( آفست Offset ) کردند و باعث شد که نمودار قیمتی نفت شکل تصحیحی به خود بگیرد. دلیل رشد قیمت نفت در دو هفته گذشته مربوط به اختلالات در عرضه نفت در کشورهای تولید کننده نفت همچون لیبی ، ونزولا ، کانادا و اخبارهای تحریم نفتی مربوط به ایران می باشد و به نظر می رسد که بازار اخبار مربوط به افزایش سطح تولید یک میلیون بشکه ای اوپک و روس ها را هضم نموده است.

اکنون دیدگاه ها به سمت تنش های تجاری مابین ایالات متحده آمریکا و چین هست چرا که کشور خلق چین تهدید نموده که بر واردات نفت خام آمریکا تعرفه های 25 درصدی خواهد بست که زمان این اقدام هنوز مشخص نیست . دقت داشته باشید که روزانه چهارصد هزار بشکه نفت از ایالات متحده به چین صادرات می شود که دارای ارزشی بالغ بر یک میلیارد دلار در ماه هست. در صورت چنین اقدامی باعث می شود که چین به دنبال جایگزین های برای تامین نفت خود از کشورهای آسیایی ( خاورمیانه که از این کلمه نبایست استفاده کرد و خیلی بدم میاد) و آفریقای غربی باشد.ایالات متحده آمریکا نیز اعلان نموده که تحریم های بسته شده برای ایران تا انتهای ماه آبان ماه سطح تولید نفت آن را تا 1.7 الی دو میلیون بشکه کاهش دهد و راه های دور زدن را کامل بلوکه نماید که این یک فاجعه می باشد برای اقتصاد کشورمان و همچنین برای قیمت نفت در صورت جایگزین نشدن توسط کشورهای امارات ، عربستان و روسیه خائن و مکار هست.

از نظر تکنیکی در نمودار مشاهده میکنید که ما در یک روند صعودی هستیم که در حال حاضر بازار وارد یک فاز اصلاحی شده است که احتمالاً این روند اصلاحی به پایان خود رسیده است و بازار آماده ادامه روند صعودی خود می باشد که دوستان عزیز می توانند در نقاط مناسب به دنبال موقعیت های خرید در این دارایی باشند.

VIAخلیل رحمانی
SOURCEKhalil Rahmani
SHARE
Previous articleTwitter Analysis – 10 July 2018
Next articleServer Update
Khalil Rahmani Born on August 17, 1989, and one of Higher education in IT engineering with over 10 years of experience in financial markets, that most of his works and records, including analysis and educational writing in the field of trading, are available in Persian-language forums and experienced seven years in managing the Department of Development and Research, with Economic Analysis in the section of many international brokers in Dubai Stock Exchange. His Science is in the field of economic analysis, technical analysis, inter-market analysis and sentiments at the highest level, and he created a new style in the field of Technical (Fxcma Wave Theory) and Economic (content analysis)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here