EURO Vs US Dollar

UPDATE: 17 July 2018

Key Support: 1.1510, 1.1368

Key Resistance: 1.1718, 1.1850

امروز جروم پاوول زئیس بانک مرکزی آمریکا ( فدرال رزرو ) در برابر کنگره آمریکا به سوالات نمایندگان در حال پاسخ می باشد ، نظرات اخیر پاول حاکی از ادامه روند سیاست های انقباضی کمیته بازار آزاد است که امسال انتظار می رود چهار مرحله افزایش در نرخ بهره رخ دهد. امسال ایالات متحده ( بانک مرکزی فدرال رزرو ) به اهداف خود در اشتغال و تورم دست یافته است ، که محدوده اشتغال را بین 4 تا 6% و محدوده تورم را 2% مشخص نموده بود. با این شرایط افزایش نرخ بهره همخوانی کامل با سه مولفه اقتصاد کلان یعنی اشتغال ، رشد اقتصادی و تورم را داراست و سدی جلوی آن قرار ندارد.

انتظارات افزایش نرخ بهره که از وجوه آتی فدرال رزرو Fed Fund Rate میتوان بدست آورد ( سایت CME در این باره جستجو نمائید ) میتوان نتیجه گرفت که بازار هنوز به طور کامل افزایش نرخ را در چهار مرحله پیش خور نکرده است و احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر نیز می تواند باعث تقویت مجدد دلار آمریکا شود.

نظرات و عقاید مثبت در این باره میتواند موجب تقویت انتظارات شود و مقامات بر این عقیده هستند که اقتصاد آمریکا مثبت و پویاست و تورم در ماه های آتی در حول محور دو درصد باقی خواهد ماند که این نظرات میتواند باعث افزایش دامنه پیش بینی در نرخ بهره برای سال بعد و دو سال دیگر یعنی سال 2020 شود.

در بانک مورگان استنلی نیز برخی تحلیلگران معنقد هستند که با رسیدن به انتهای سال دلار تضعیف خواهد شد و براورد های سالانه_دوزاده ماهه حاکی از تضعیف دلار در سه ماهه سوم هست. طبق این گزارش ارزهای دیگر نیز به شرح زیر وضعیت اشان خواهد بود:

 USDJPY تا سه‌ ماهه سوم سال 2019 به محدوده 88.00 تا 101.00

EURUSD بین محدوده 1.18 تا 1.30

GBPUSD  نرخ برابری بین 1.32 تا 1.50 

AUDUSD  بین 0.67 و 0.75

از دیدگاه تکنیکی نیز سناریو اول را در تحلیل گذشته مشخص نمودیم و سناریو دوم را در این تحلیل به نمایش گذاشتیم که به احتمال بالا این سناریو رخ دهد با توجه به عدله های فاندامنتالی که موجود هست این روند پیچیده و اصلاحی نیز مربوط به موج چهار می باشد و ما نیز می توانیم با شکست سطوح اقدام به معاملات فروش نمائیم و سطوح حمایتی را نیز مشخص نمودیم که با رنگ آبی می باشد.

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،