EURO Vs US Dollar 

Update: 02 July 2018

Key Support: 1.1510, 1.1412, 1.1338

Key Resistance: 1.1852, 1.2022 , 1.2194

تنش های سیاسی در اتحادیه اروپا به علت دولت ائتلافی در آلمان باعث تضعیف یورو شده است. ریسک های سیاسی موجود در اتحادیه همچنان ادامه دارد و خبر رسیده است که وزیر داخلی آلمان استعفا خود را داده با این وضعیت، حزب مرکل در مورد بسته مهاجرتی با شرکای خود بیان کرده که ادامه خواهد داد ، این روزها در آلمان با مهاجرت مخالفت های زیادی شده که این باعث شکست دولت ائتلافی آلمان منجر خواهد شد و اینکه تنش های تجاری آمریکا همچنان بر بازارها سایه افکنده است از یک سو درخواست افزایش تولید نفت را به عربستان فرستاده از سوی دیگر بر واردات کالاهای چینی تعرفه ها اعمال نموده و از سمت دیگر کره شمالی و مذاکرات با آمریکا همچنان در زمینه هسته ای این کشور پایدار مانده است و انتظار میرود دور دوم مذاکرات در ماه سپتامبر انجام گیرد.

در حال حاضر چشم ها به سمت سیاست های آلمان چشم دوخته که رئیس ایالت باوریا عرض کرده به دنبال تهدید ثبات دولت نیست و راه های زیادی برای به توافق رسیدن با بحران پناهجویان موجود می باشد و پیشنهاداتی نیز در این رابطه را داده ایم و چیزی که مهم هست نبایست ثبات دولت آلمان زیر سوال برود و به خطر بیافتد. ( رئیس ایالت باوریا عضو اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن CSU هست )

حزب CSU و CDU امروز عصر برای به توافق رسیدن سر پناهجویان مذاکره خواهند کرد.

در انگلیس نیز مقامات این کشور قبل از آغاز کابینه دولت پیشنهادات جدیدی مبنی بر رابطه با مدل اتحادیه گمرکی جهت دوره بعد از برکزیت ارئه نمودند ( برکزیت خروح انگلیس از اتحادیه اروپا Brexit گفته می شود) ، هنوز جزئیاتی از این طرح در دسترس عموم قرار نگرفته است و نخست وزیر این کشور امیدوار است که اختلاف نظرهای داخلی در مورد با برکزیت رفع گردد.

از نظر تکنیکی بازار در حول پیوت سالانه خود 1.1609 در حال نوسان می باشد. که به احتمال بالا در میان مدت روند نزولی را مجدداً از سر بگیرد. با شرایط اقتصادی موجود که باعث ساختاری پیچیده در زمان کنونی برای نمودار یورو در برابر دلار آمریکا شده است بهترین استراتژی صبر کردن می باشد تا اینکه با دقت بالاتر و ریسک کمتری اقدام به معامله گری نمائیم. افرادی که معامله خرید دارند بهترین نقطه برای آفست معاملات را با رنگ قرمز رنگ مشخص نمودیم و افرادی که از قبل معامله فروش داشته اند می توانند حول نقطه آبی رنگ معاملات خود را تشخیص سود دهند.

با تشکر خلیل رحمانی