اخبار بازار و اقتصاد جهانی

تصمیم گرفته شد که بخش تحلیل بازارهای ایران و جهان یکسان سازی شود تا اینکه بتوانیم اخبار بازارها و اقتصادها را با رویکردی متفاوت تر از بقیه منابع ارائه دهیم.

 

اخبار حوزه برکزیت Brexit

مهمترین خبر هفته مربوط به “خروج انگلستان از اتحادیه اروپا” بود که دیروز یعنی سه شنبه به رای گیری پارلمان رفت اما نتیجه منفی گرفت و موافقتی صورت نپذیرفت و در پی این خبر پوند انگلستان در حدود صد واحد (پیپ) در برابر دلار آمریکا کاهش یافت و پس از این حرکت و سخنرانی های مقامات مجدد قیمت به جای ابتدای خود بازگشت.

 

کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس BOE اظهار کرد که :

  1. برگشت قیمت پوند به نقطه ریزش حاکی از کاهش احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اروپا می باشد
  2. نوسانات در بازارهای مالی همچنان می تواند ادامه داشته باشد.
  3. نوسانات در بازه زمانی کوتاه را جدی نخواهیم دید

 

بارنیر سخنگو اتحادیه اروپا در مورد رای گیری طرح برکزیت دیروز بیان کرده که شکست این طرح در مجلس انگلیس حاکی از این هست که سیاسیون لندن هنوز برای این توافق آماده نیستند و اکنون زود می باشد که در مورد پیامدهای عدم توافق بررسی شوند و اولویت ما در هفته های پیش رو خروج همراه با توافق می باشد. این سخنان در حالی است که اتحادیه اروپا بیش از پیش نگران خروج بدون توافق تا 29 مارس امسال هست.

 

شایعاتی نیز در مورد ارائه ضمانت های قانونی آلمان در رابطه با طرح بک استاپ مطرح شد که سخنگو دولت آلمان آنها را رد کرد و عنوان نمود که هیچ ضمانت اضافه در رابطه با مسئله خروج انگلیس ارائه نشده است

 

اخبار مهم دیگر

دیروز در خلال رای گیری پارلمان انگلیس سخنرانی ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا داشتیم که این مسئول  نسبت به رشد اقتصادی اتحادیه ابراز نگرانی کردند و نسبت به ان بدبین هستند.

 

از سوی دیگر شایعات و اخباری مبنی بر کاهش برآوردهای تورمی ژاپن در نشست 23 ژانویه به علت کاهش قیمت نفت در رسانه ها به چشم می رسد. اکنون هدف تورمی بانک مرکزی ژاپن BOJ در محدوده 2 درصد می باشد که اگر چنین اتفاقی رخ دهد این کشور مجبور به افزایش سیاست های انبساطی تسهیلی خود هست گرچه گفته می شود سیاست های پولی این کشور تغییری نخواهد یافت صرفاً برآآوردهای شاخص قیمت مصرف کننده CPI کاهش می یابد.

 

اخبار مهم آخر هفته

  1. سخنرانی رئیس فدرال رزرو نیویورک
  2. شاخص تمایلات و انتظارات مصرف‌کنندگان آمریکا

کلمات مرتبط: خبر، خبر فارکس، اخبار فارکس، خبر اقتصاد، اخبار اقتصاد، اخبار اقتصادی، خبر اقتصادی، خبر بورس، بورس نیوز، فارکس نیوز، اقتصاد نیوز، اخبار روز اقتصاد، اخبار هفتگی اقتصاد، اخبار هفتگی فاکس

5/5 - (2 امتیاز)
5/5 - (2 امتیاز)