انتخابات میان دوره ای آمریکا

از روز سه شنبه تاریخ 6 نوامبر یعنی دیروز مردم آمریکا برای رای گیری مجلس به پای صندوق ها رفتند، این اولین انتخابات مهم در دوران ریاست جمهوری ترامپ می باشد. انتخابات هر دو سال یکبار برای تعیین 435 کرسی نمایندی کنگره این کشور و 34 کرسی از 100 کرسی سنا برگزار می شود.

www.fxcma.com, usa election انتخابات مجلس آمریکا

www.fxcma.com, usa election انتخابات مجلس آمریکا

اهمیت انتخابات

این انتخابات می تواند تاثیر زیادی در سیاست های ترامپ و در ادامه دنیا داشته باشد. آنچه این انتخابات را برای جمهوری خواهان حیاتی کرده است، عزم راسخ دموکرات ها برای کنترل سیاستهای داخلی و خارجی دولت ترامپ است و حتی برخی از چهره های مهم دموکرات به دنبال طرح استیضاح ریاست جمهوری هستند، که اکنون نیز در کنگره آمریکا مطرح میباشد و نتایج این انتخابات می تواند این موضوع را به یک جنگ سیاسی و اقتصادی تمام عیار بدل گردد.

 

نکته کلیدی انتخابات

همیشه قبل انتخابات گمانه زنی های مختلفی وجود داره و سناری سازی های مختلفی تحلیل گران اقتصادی انجام میدهند اما یک واقعیت بیشتر وجود ندارد و اینکه هیچکس قادر به پیش بینی نتیجه احتمالی نیست و می بایست در چنین مواقعی با اطلاعات واقعی در بازارها مورد سنجش و پایش قرار داد و تلاش ندارم یک صفحه آچار از اشعار آب و تابی همچون بقیه تشریح کنیم. در همین حد کفایت میکند که این هفته بازار دارای ریسک می باشد و اگر کرسی به دست جمهوری خواهان باشد سیاست های ترامپ ادامه دارد و اگر دموکرات ها بیافتد به صورت تعدیلی تر پیش خواهد رفت و این میتواند معکوس سیاست های ترامپ و جمهوری خواهان در نظر گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)