ما زندگی آرزومندانه و هدفمندانه داریم که عبارتند از:

 

  1. زندگی آرزومندانه: ظاهرش جذابه ولی خودش تلخ و بیهودگی می آورد
  2. زندگی هدفمندانه: مثل نان داغ هست که دردسر، زحمت و عرق ریختن دارد ولی خوشمزه هست. تفاوت زندگی آدم آرزومند (و بی هدف) با هدف دار این هست که آدم بی هدف نشانی را اشتباه می رود و بقیه را مقصر می بیند.

 

دقت داشته باشید آدرس غلط رفتن، اشتباه گرفتن خمیر هدف، با خود هدف هست.

 

ساختار ذهن انسان

ذهن انسان از سه قسمت تشکیل شده است که عبارتند از: بطن راست، بطن چپ و هسته که به ترتیب نیمه خودآگاه، خودآگاه و ناخودآگاه گفته می شود که مهمترین تاثیر در هدف گزینی ما و تصمیمات زندگانی دارند و انسان جز ذهن خود چیزی در اختیار برای پردازش داده های ورودی از چشم، گوش و دیگر قوای حسی نیست.

 

  1. ناخودآگاه: مرحله اولی است که اتفاق می افتد و هیچ دخل و تصرفی در آن نداریم مثل کارکرد اجزای بدن – اولین مرحله آگاهی است و دومی رویا! آگاهی از مطالعات از دیدن ها و رویاها همان های که می بینیم و برای ما خاص هستند مثل ماشینی که می گویم به به به چه چیزی هست، چون مطابق با آرزوهای ما هستند که در واقع رویا ماده اولیه هدفه و آرزو خمیر هدف !
  2. خودآگاه: این قسمت ذهن بیشتر به دنبال ایجاد مشکل هست و در مشکل تراشی بقای خود را میبیند که می بایست به خوبی آن را هدایت کرد و هر زمان که مشاهده کردید یک مشکل و بزرگ روبرو هستید بدانید که این کار دقیقا از خودآگاه شما سرچشمه گرفته است و میبایست ان را دفع نمود و کنترل شده از این بطن استفاده نمود.

 

آفرینش ذهنی

هرچه در زندگی داریم محصول آفرینش ذهنی ماست و هر آفرینشی دوبار رخ می دهد یکبار ذهنی و بار دیگر عینی! آدم ها علیرغم تفاوت هایشان خیلی شبیه به هم هستند و همگی خیال می کنند با مشکلات عجیب و غریبی سر و کار دارند.

 

نتایج بد در واگذار کردن نتیجه به حوادث و اتفاقات ریشه دارد، اما هدف گذاری صحیح یک نوع آفرینش ذهنی کامل است و فرد هدف دار هر حادثه ای را به نفع هدفش تعبیر و تفسیر می کند.

 

تعریف هدف

بیان صریح نتایجی است که حاضریم با پرداختن بهای آن ها، به آن برسیم. 

 

تعریف هدف دارای دو قسمت است که در تعریف زیر آن خط کشیده ایم و می بایست دقیقاً این دو قسمت رعایت شوند و اگر این کار صورت نپذیرد در نهایت به شکست منتهی خواهیم شد.در نوشته گذشته ما مفصلاً به مبحث “پرداختن بها”  پرداختیم که این امر را در ابعاد گوناگون زندگی بی شک خواسته یا ناخواسته تجربه نمودیم. چون که در جامعه انسانی و دادوستد ها هستیم، شما قرار باشه در درسی نمره قبولی بگیرید  می بایست هزینه فرصت و زمان پرداخت کنید.

آدم های زیادی مشاهده کرده ام با استعداد و زرنگ که در زندگی چیزی ندارند جز داستان، آدم های توانمند که نتوانستن به جایی برسند و هی بهانه های مختلفی را سر هم میکنند. اغلب ثروت آفرینان در دوران نوجوانی کاری برای بدست آوردن پول کرده اند و وقتی کسانی را می بینم که در شرایط سخت تر از من به نتیجه رسیده اند، ذهنم آزاد می شود.

 

تصور لذت بخش دست یافتن به هدف، قوی ترین قرص انرژی زا و تمرکزاست.

روش رنج و لذت

روش رنج و لذت، مثل گاز و ترمز دو اهرم هدایت انگیزه در انسان هست و به طور طبیعی انسان به سمت لذت می رود و از رنج فرار می کند. به همین دلیل وقتی هدفی دارا هستید بایست در فضای آن زندگی کرد و لذت ببرید. ما جوانان برنامه درستی نداریم به همین دلیل به نتیجه نمی رسیم یا دستاوردهامون از بین می روند و این را فراموش نبایست کرد که نتیجه بی هدفی و هدف غلط داشتن یکی هست.

 

اعتماد

نبایست به هر کسی اعتماد کرد و در ذهن ماجرای خاطرم هست که دوستی در سمنان می گفتند کثیف ترین کار دنیا “اعتماد” هست اما نگارنده عرض میکرد که نیاز به اعتماد نیست و کافیست امور در چارچوب کاملاً مشخص پیش روی نماید و همه چیز مکتوب باشند در این صورت نه کسی مخالف هست نه کسی نیاز به اعتماد به کسی نیازمند است. ما بایست تصمیمات درست بگیریم و هر پیشنهادی را قبول نکنیم اگر واقعاً دارای هدف هستیم مگر اون کار در راستای تخصص و اهداف و آرزوهامون باشه.

 

اصل انتخاب

برای رسیدن به هدف باید از چند خواسته امان بگذریم که این اصل انتخاب گفته می شود. همه مدیران بر روی یک هدف تمرکز می کنند اما عوام دنبال چند هدف هستند و عدم تمرکز باعث می شود به خواسته هایشان نرسند. به قول معروف برای اینکه دستتان برسد باید دل ات را بکنی بذاری زیر پاهات تا قدتون بلندتر شود. نپرداختن بها و فدا کردن خواسته ها دلیل درجا زدن ما همه هست و نگارنده قید همه چیز از جمله دوستان خود را زد و متمرکز بر هدف شروع به ساخت مجموعه سرزمین خشایارشا Fxcma کرد. یک هدف!

 

اگر بها را پرداخت نکنیم به نتیجه ای که باید برسیم نخواهیم رسید به همین علت هست که سه ماه خود را در خانه حبس کزدم و سایت نسخه اولیه را طراحی کردم و سه ماه دیگر خود را حبس نمودم تا بخش نوشتاری آکادمی را به سر انجام  برسانم و این روال حبس همچنان ادامه دارد تا زمانی که نتایج قابل قبولی دریافت شود

 

تفکیک سازی

ما هر چندتا توانایی دارا هستیم بایست اول یکی را انتخاب کرد و آن را تبدیل به کار کرد به و بعد تبدیل به کسب نمائیم و به ثبات رسید گام بعدی از وقت خالی استفاده کرده و توانایی بعدی را استفاده کنیم. به همین علت صرافی زدن مرحله بعدی توانایی هست گرچه درآمد آن خوب است و صرافی فیزیکی امان در چند کشور فعالیت میکنند اما ابتدا تبدیل این سایت به مجموعه جامع و کامل بی رقیب آموزشی تریدری ملاک عمل هست و بس !

 

پس راه اندازی -> رشد و ثبات -> توسعه -> رشد و ثبات -> توسعه -> رشد و ثبات   … الی بینهایت

 

روش فرآیند رشد

انتخاب یعنی بتوانیم یک خط سیر درست کنیم و روی اون خط سیر تمرکز کرده و جلو برویم،  این  روش فرآیند رشد  گفته می شود! چرا که هزینه اش معلوم و هم صریح و روشن است ! فراموش نکنید هزینه فقط انتخاب کردن نیست بلکه فدا کردن تعدادی از خواسته هاست تا به هدف برسیم.

 

تحمل سختی ها و زمان های که صرف می شود همه و همه جز هزینه هاست. همه اینها با پرورش هدف امکان پذیر هست.

 

کلمات مرتبط: هدف، هدف چیست، هدف به انگلیسی، هدف زندگی، هدف گزینی، هدف گزینی در روانشناسی ورزشی، هدف گزینی در ورزش، هدف گزینی در زندگی، هدف گزینی تحصیلی، هدف گزینی در روانشناسی، هدف گزینی مقاله، هدف گزینی به انگلیسی، پرسشنامه هدف گزینی، مهارتهای هدف گزینی، هدف گذاری، هدف گذاری Smart، هدف گذاری و تصمیم گیری، هدف گذاری عباس منش، هدف گذاری چیست، هدف گذاری چند از ده، هدف گذاری و برنامه ریزی، هدف گذاری در زندگی، هدف گذاری چند از ده چیست، هدف گذاری Pdf، هدف گذاری درست

5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)