US Dollar Vs Canadian Dollar

Update: 10 July 2018

Key Support: 1.3085, 1.2865

Key Resistance: 1.3393, 1.3426

مهمترین خبر این هفته برای دلار کانادا ، تعیین نرخ بهره بانک مرکزی می باشد که بازار انتظار افزایش نرخ بهره را از 1.25 درصد به 1.50 درصد را داراست.با این حال در چند هفته اخیر اصلاً چنین انتظاری را نمی رفت و قبل از سخنرانی پولز رئیس بانک مرکزی کانادا احتمال پنجاه درصد افزایش در ماه جولای بیشتر نبود اما در حال حاضر احتمال به هشتاد درصد رسیده است که این نشئت گرفته از انتظارات بعد از سخنرانی پولز می باشد چرا که او بیان نمود بی اعتمادی ها در روابط تجاری می تواند بر بخش سرمایه گذاری آسیب برساند اما این عامل هنوز نامعلوم می باشد و اینکه سرمایه گذاری در بخش کسب و کار خوب هست و بانک مرکزی از نرخ های بهره بالاتر پشتیبانی می کند

در حال حاضر تنش های تجاری در سطح بین الملل ( الاخصوص آمریکا و چین و سایر همتایان ) افزایش یافته و همه چیز از نظر بانک مرکزی کانادا به وضعیت سرمایه گذاری شرکت ها وابسته است. توجه داشته باشید که نرخ تورم هدف بانک مرکزی بین 1 تا 3 درصد می باشد که اکنون تورم در بخش مصرف کننده 2.2 درصد هست با این وجود احتمال نمی رود که افزایش نرخ بهره ادامه دار باشد و اینکه کشور کانادا نسبت به تنش های تجاری و بستن تعرفه ها از سمت کشور آمریکا بر واردات فلزات کانادایی، این کشور برنامه های خاص برای مواجهه با این موضوع تدارک دیدند. بی شک اگر تنش ها ادامه دار باشد شاهد ارتقاء تعرفه های خودرو خواهیم بود و در این شرایط اثر منفی بر دلار کانادا مشاهده خواهد شد.

پس در نتیجه چشم انداز کلی تجارت مبهم می باشد و در صورت افزایش نرخ بهره شاهد ادامه دار بودن آن در آینده نباشیم.از نظر تکنیکی نیز ما شاهد یک روند صعودی هستیم که بازار در 22 ژوئن شروع به ریزش نموده و تا کنون ادامه دار بوده است . به احتمال بالا پس از یک اصلاح ( تضعیف دلار کانادا ) بازار بتواند خود را بیابد و شروع به ریزش نماید.