US 10 Year Bond ( Future )

UPDATE: 26 October 2018

Support Key: 117.9766, 117.1550

Resistance Key: 119.9766, 120.6088

اوراق قرضه ده ساله آمریکا ( بازار آتی )

ساعت تقریباً یک ربع به چهار صبح روز جمعه هست و در حال تماشای بازار بودم و از خستگی کار گفتیم دل نوشته های برای دوستان درج کنیم. اوراق قرضه ده ساله همانطور که اطلاع دارید روند قیمت با بازدهی آن رابطه معکوسی داراست و از اینرو بازدهی اوراق رابطه مستقیمی با دلار آمریکا و اثر گذاری بر روی بازارهای دیگر از جمله بازار کالاها مثل طلا و غیره داراست. 

www.fxcma.com, US 10Y Bond اوراق قرضه ده ساله آمریکا

www.fxcma.com, US 10Y Bond اوراق قرضه ده ساله آمریکا

ما از طریق تحلیل قیمت اوراق قرضه به اصطلاح تحلیل بین بازاری قادر هستیم به یک دورنمای از چشم انداز آتی بر روی روند دلار آمریکا داشته باشیم، در تایم فریم هفتگی ما شاهد یک سیکل پنج موجه نزولی هستیم که دو سناریو پیش روی ما قرار میگیرد:

  1. این سیکل نزولی به اتمام رسیده است
  2. در موج آخر ( موج 5 ) از این سیکل نزولی بازار قرار دارد

سناریو اول زمانی محقق و تثبیت میشود که سقف قیمتی که با عدد چهار سبز رنگ برچسب گذاری شده است، قیمت عبور کند و سناریو دوم نیز نیاز به کالبد شکافی در یک سطح موج پایین تر داراست یعنی شمارش زیر موج های موج پنج که در تایم فریم روزانه نیز انجام گردیده است و به احتمال بالا سناریو دوم محتمل تر برای وقوع باشد که در این صورت شاهد تقویت دوباره دلار آمریکا میبایست بود.

در تایم فریم روزانه مشاهده میکنید که باز خود به دو سناریو تقسیم میگردد:

  1. سیکل پنج موجه موج آخر ( موج پنج سبز رنگ ) به اتمام رسیده باشد 
  2. در موج چهار از موج آخر یعنی پنج واقع شده ایم.
www.fxcma.com, US 10Y Bond اوراق قرضه ده ساله آمریکا

www.fxcma.com, US 10Y Bond اوراق قرضه ده ساله آمریکا

استراتژی: در صورت شکست کلاستر محتمل انتهای موج چهار که در تصویر مشخص میباشد میتوان گفت که محتمل هست سناریو اول به وقوع بپیوندد و در صورت واکنش قیمت به این کلاستر و نشانه های بر نزول از جمله مومنتوم ، الگو کندلی برگشتی و … نیز میتوان رخداد سناریو دوم را محتمل دانست.

نکته کلیدی: شما همچنان قادر خواهید بود به تایم فریم چهارساعته و یکساعته نیز رجوع کنید و سناریو محتمل تر را کشف نمائید اما تا این حد برای ما کافیست و اگر کلاستر محتمل موج چهار شکسته شد سناریو اتمام سیکل نزولی صادر میشود و همینکه میدانیم قیمت اوراق قرضه در حال افزایش هست کفایت میکند چرا که در بازار دیگر اقدام به معامله گری میکنیم.اما برای معامله گری همین دارایی این اطلاعات کافی امان هست و در کلاستر استاندارد میتوانستیم اردر فروش خود را ست نمائیم و در صورت اینکار اولین معامله شما ( در صورت استفاده از معاملات دوگانه یا بستن قسمتی از معامله به صورت دستی ) حد سود اولیه به خود دید و اکنون با بازگشت قیمت به نقطه ورود میبایست باقی حجم باز معامله را تسویه میکردید و در کلاستر ماکزیمم به انتظار فرصت مناسب بنشینید. در اغلب اوقات به دلیل دارا بودن دو کلاستر محتمل چنین رخدادی شاهد هستیم.
نکته کلیدی: دارایی ها در بازار تبادلات ارزی ( منظور نرخ برابری ارزها در برابر یکدیگر ) به یک حالت تثبیتی یا بهتر عنوان کنم حالت تعادلی رسیده است که معمولاً بازار در چنین شرایطی پیچیده و کامپلکس میگردد و تنها دارایی های که روند مشخص و واضحی دارا بودند و خود نیز معامله داشتم دلار آمریکا به فرانک سوئیس و دلار کانادا به دلار آمریکا بوده است که اکنون فقط USDCHF زیر مانیتورینگ معاملاتی ام هست و این را داشته باشید که بازار بر اساس تئوری آشوب و تعادل بنا شده است و بیشتر از آنکه دوست داشته باشد در یک روندی واقع باشد در یک حالت تعادلی است و از این رو یک تئوری موجی جدید بنا نهادم که باز ذات بازار و اصل این تئوری بنا نهاده شده است و مشکلات که در تئوری موجی الیوت شاهد هستیم و معمولاً قوانین و راهنماهای استثنا نامیده میشود کاملاً رفع نقص گردیده است چرا که همین استثناها باعث خدشه دار شدن تعاریف اساسی در یک روند جنبشی به اصطلاح کلی یک روند میشود و این قابل قبول نیست. به زودی در این زمینه دروسی درج خواهم نمود.
نکته کلیدی: جمله آخر هم بگم اینکه ما میتوانیم در هر ثانیه در هر لحظه از بازار تحلیل قرار دهیم اما میخواهیم تحلیل های درج شود که بیشترین کاربرد و بازدهی و رخداد بالا در سناریو گذاشته شده باشد. هیچ کس مبرا از خطا نیست برای همین منظور همیشه از حد ضرر بهره ببرید و اصل و ماهیت تحلیل بر اساس احتمالات بنا شده است و ما با کمک اطلاعات حاکم سعی بر شناسایی رخداد محتمل تر داریم. از شما دوستان عزیز میخواهم که تحلیل ها و مطالب ما نیز برای بقیه نشر دهید و سایت را به دوستان خود معرفی کنید. به زودی سایت جدید با امکانات و چهره شیک تری بارگذاری خواهد شد که ما 24 ساعته تلاش خواهیم کرد به شما خدمات آموزشی و معامله گری دهیم و هر آنچه در اقتصاد وجود دارد را برای شما بازگو نمائیم.

ارادتمند شما – خلیل رحمانی

5/5 - (2 امتیاز)
5/5 - (2 امتیاز)