New Zealand Dollar Vs US Dollar Analysis

Update: 26 June 2018

Key Support: 0.6765 , 0.6706

Key Resistance: 0.6919 , 0.7132

Risk & Return table shows us the supply and demand of currencies.

در نمودار هفتگی بازدهی ، دلار نیوزلند بیشترین افت را در هفته گذشته دارا بود که این افت تحت تاثیر تنش های مابین چین و آمریکا رخ داد . رئیس جمهوری آمریکا با لحن تهدید آمیزی برای چین خط و نشان تعرفه های وارداتی تا سقف 200 میلیارد دلار کشید ( چین دومین اقتصاد بزرگ جهان را داراست و از طرفی وارد کننده عمده مواد اولیه از نیوزلند و استرالیا محسوب میگردد ) از طرفی بازار تحت افت انتظارات نرخ بهره ای باعث نزول بیشتر ارزش دلار نیوزلند شده است.

www.fxcma.com , Risk & Return Analysis

www.fxcma.com , Risk & Return Analysis

در انتهای این هفته روز پنجشبه نشست تعیین نرخ بهره نیوزلند در تقویم اقتصادی وجود دارد ، در آخرین نشست بانک رزرو نیوزیلند، نرخ بهره در 1.75 درصد بدون تغییر ثابت ماند و به‌ احتمال‌ زیاد در آینده نزدیک هم تغییری نخواهد کرد. احتمال بالا رئیس بانک رزرو نیوزیلند (Orr) از تنش‌ های تجاری بین چین و آمریکا ابراز نگرانی کنند. با همه این تفاسیر خود اقتصاد داخلی نیوزیلند وضعیت استیبل و با ثبات را داراست که این وضعیت باعث واکنش ها و نوسانات محدود در دلار نیوزلند ختم می شود. از نشست ماه می تا کنون هیچ گزارش اقتصادی تاثیر گذار بر سیاست‌های پولی استرالیا جز تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول سال 2018 که حاکی از رشد 2.7 درصدی اقتصاد این کشور هست ، انتشار نیافته است.

در نشست اخیر در ماه می ، رئیس یانک مرکزی استرالیا عنوان نمود که قبل از افزایش در نرخ بهره می بایست نرخ خالص تورم افزایش یابد که تاکنون هیچ گزارش تورمی نیز منتشر نشده است پس انتظار در تغییر سیاست های پولی در این نشست نخواهد رفت و از طرفی انتظارات نرخ بهره ای دلار نیوزلند به پایین ترین سطح خود رسیده که می توان گفت جای برای خرابی بیشتر از این وجود ندارد.

در مقابل عوامل داخلی و ریسک غیر سیستماتیک ما عوامل بیرونی زیادی در این هفته برای اثر گذاری بر این ارز دارا هستیم از جمله گزارش های اقتصادی از ایالات متحده آمریکا که می توانند تمایلات افزایش نرخ بهره ای و سیاست های انقباضی فدرال رزرو را قوت ببخشد و شاهد افزایش محدوده روند نزولی در نمودار نرخ برابری دلار نیوزلند به دلار آمریکا NZDUSD شود. ( شاخص های خبری را می توانید در اینجا مطالعه نمائید )

از دیدگاه تکنیکی و فنی میتوان اظهار کرد که ما از نظر ساختاری در یک موج انگیزشی نزولی واقع شده که آن را پنج می نامیم و به احتمال بالا بعد از تکمیل این محدوده نزولی و رسیدن قیمت به نرخ 0.6706 وارد فاز اصلاحی شود .

نتیجه گیری: دلار نیوزلند یک ارز پرریسک و کالایی محسوب میگردد و از آنجا که تنش های مابین چین و آمریکا در حال فزونی است به تبعه آن شاهد فرار سرمایه ها از بازارها و دارایی ها پر ریسک به سمت بازارهای و دارایی ها کم ریسک خواهیم بود .

پبنوشت: بازارهای سهام جز بازارهای پر ریسک محسوب میگردد و بازارهای اوراق قرضه جزء بازارهای کم ریسک حساب می شوند.

با تشکر – خلیل رحمانی