✔ BTCUSD Analysis

Date: 06 Feb 2018

Structure: Correction – End Of Wave 3orC

Key Support: 3055 – 4476 – 5438

Key Resistance: 9495 – 8224 – 7179

سناریو محتمل برای بیت کوین

در گذشته زمانی که قیمت  در حوالی پنج الی شش هزار دلار بود افزایش را با ذکر دلیل تکنیکی و بنیادی پیش بيني و زمانی که قیمت به شانزده هزار دلار رسید با ذکر دلایل پایان عمر صعود را پیش بینی کردیم هر چند که در یک بازه چند روزه قیمت به بیست هزار دلار هم رسید ولی به سرعت به سمت اصلاح پیش رفت.

مرور کنیم چه کسانی تقاضا کننده این پول هستند:

  • دسته اول کسانی که کسب و کارهای زیر زمینی دارند و به دنبال پنهان کردن معاملات خود هستند.
  • دسته دوم کسانی که به قصد افزایش قیمت تقاضا میکنند.

دسته اول به نظر تقاضا کننده بالاقوه این پول در دراز مدت خواهند بود البته باید گفت که با توجه به نوسانات این روزها برای پولشویان نیز به صرفه نیست که معاملات و ذخایر خود را در بلند مدت بر روی پول ذخیره کنند زیرا همانطور که شاهد بودیم در یک ماه گذشته بیش از شصت درصد ارزش این پول کاهش پیدا کرد . بنابراین تقاضا ی این افراد در شرایط فعلی کوتاه مدت میباشد به طوری که پس از تحصیل  نتیجه مورد نظر ( بازدهی مثبت اندک ) بدون وقفه شروع به عرضه می کنند . بنابراين تقاضاي این گروه با عرضه آنها تسویه می شود .

دسته دوم سرمایه گذاران هستند ، در مقایسه با گذشته و ممنوعیت و هشدار نسبت به بی ارزش بودن یکی پس از دیگری دولت ها و بانک های مرکزی  و شرکت های بزرگی همچون فیسبوک سبب شد ریسک خرید برای سرمایه گذاران و سفته بازان افزایش یابد بنابراین تقاضا از سمت این گروه را در بلند مدت ضعيف می دانیم ، مگر اینکه برنامه ریزان و سوداگران هوشمند تقاضا ی کافی متناسب با عرضه موجود در بازار ایجاد نمایند .

این را هم اضافه کنم که در گذشته سرمایه گذاری بسیاری برای استخراج بیت کوین ( افزایش عرضه ) انجام شده است که به احتمال بالا افرادی که در حال حاضر معامله کننده بیت کوین می باشند آنهایی هستند که در قیمت های بالاتر و به امید کسب سود آن را خریداری کرده اند و بیت کوین را به دسته اول یعنی پولشویان و با شناسایی ضرر می فروشند .

همچنین تصور می کنم با ادامه این روند نزولی ، نرخ آینده بیت کویین می تواند پنجاه درصد زیر قیمت فعلی باشد و در جایی قیمت به ثبات میرسد که سفته بازان موجود در بازی جای خود را به پولشویان و تقاضا کنندگان بالاقوه دهند .

با تشکر فراوان از جناب دکتر آرمان ضیاء